Letní prázdniny: každý den 10-19 hod Více →

Napsali o nás

Rozhovor s Tomášem Valáškem v časopise Xantypa

Tomáš Valášek - z hokejisty králem zábavních parků v Česku

Hokejista Tomáš Valášek se před lety rozhodl ukončit hokejovou kariéru a vrátil se společně s rodinou domů podnikat. Otevřel si svůj první zábavní park pro děti. Od té doby provozuje další tři herny po celé republice, nejnovější Tobogu Fantasy otevřel vedle pražské Ikey Zličín. Dá se tímto podnikáním dobře uživit? Čím to, že ostatní herny krachují a jemu se daří? Kolik musel investovat? A proč nerad používá v souvislosti se zábavními parky slovo byznys?

Co Vás přivedlo k tomu otevřít si první velký krytý zábavní park pro děti?
Velkou část svého profesního hokejového života jsem strávil v Německu. Tady jsme s rodinou poprvé navštívili krytou zábavní halu pro děti. Ten nápad se nám zalíbil a byl jedním z rozhodujících faktorů při našem návratu do České republiky. Mimochodem s majiteli této německé haly se dodnes přátelíme a předáváme si pracovní zkušenosti.

Ač rodilý Zlíňák, první hernu Bongo jste otevřel v Brně. Proč ne ve Zlíně?
I když jsme hledali vhodné místo pro naši první halu právě ve Zlíně, Brno bylo v nabídce volných a vhodných prostor rychlejší. A tak se stalo, že se v roce 2008 otevřelo Bongo Brno a současně se již vyřizovalo vše potřebné pro stavbu úplně nové haly Galaxie ve Zlíně.

A jak se daří Galaxii, kterou jste přeci jen ve Zlíně posléze otevřel…
Galaxie funguje už sedmým rokem a musím říct, že se jí daří dobře. Podařilo se skloubit koncept zábavního parku, restaurace a hotelu s wellness. Někteří zákazníci nás vyhledávají jen kvůli zábavě svých ratolestí, ale spousta se jich vrací právě kvůli kvalitním službám v hotelu a wellness. Dobře se tyto služby doplňují kvalitní kuchyní. V poslední době je trend žít zdravě a tomu neodmyslitelně patří pohyb a zdravé jídlo. A to u nás naši zákazníci nacházejí.

Vaší dalším projektem je Tongo v Hradci Králové. Kde z těch tří měst se daří byznysu pro děti nejvíc?
Trochu bych se ohradil tomu slovu byznys. Ano, snažíme se, aby projekty prosperovaly. Pokud bychom ale chtěli dělat jen byznys, vybrali bychom si asi v jiném oboru. Jelikož máme ale sami děti a tento nápad se nám i dětem líbil, rozhodli jsme se spojit příjemné s užitečným. Musím ale říct, že všem těmto projektům se daří relativně dobře. Hlavním důvodem je myslím především to, že se o ně staráme a snažíme se to dělat dobře. Nešlo by to ovšem bez dobrých zaměstnanců, kterými jsou z větší části v každém městě rodinní příslušníci. Navíc jsme jako jediní v Česku zvolili evropského dodavatele atrakcí s certifikátem nejvyšší kvality a bezpečnosti.

Právě jste otevřeli čtvrtý zábavní park TOBOGA Fantasy v Praze na Zličíně vedle Ikea. Proč Toboga?
Je to složenina našich stávajících parků Tongo, Bongo a Galaxie. Jako název je to příhodné, jelikož přes dvě patra vedou obří tobogány. Každý park má nějakou přidanou hodnotu a svůj unikátní příběh.

Před rozhovorem jste mi říkal, že Prahu jste až tak v plánu neměli. Co vás přivedlo do Prahy?
S majitelem objektu IKEA CENTERS jsme vstoupili do jednání proto, že nám nabídli dlouhodobou spolupráci v Brně a v budoucnu i jiných městech. Při té příležitosti jsme se dostali až k nabídce pro Prahu, kde zrovna končila nájemní smlouva předchozímu nájemci.

Dřív tu byla herna, která měla katastrofální pověst – rozbité vybavení, stížnosti na hygienu. Byl to dobrý krok začít podnikat ve stejném oboru na tomto místě?
To samozřejmě ukáže čas. Neodsuzoval bych předchozího majitele za to, jak skončil. Spíše to ukazuje, že tyto projekty pro rodiny s dětmi nejsou žádnou tiskárnou peněz, jak se lidé někdy domnívají, když přijdou do haly v nějaký deštivý víkendový den. Záleží vždy také na majiteli haly, jaké nastaví podmínky nájmu i další spolupráce na celé nájemní období. Návratnost této investice je velmi dlouhá a při špatné nájemní politice se může velmi rychle stát, že místo dětského parku bude na stejném místě třeba herna pro dospělé s kasinem. To je určitě lepší byznys. Majitel si vždy musí uvědomit, jak pak celá lokalita působí. Nám se zdá, že IKEA CENTERS se na Zličíně v Praze snaží oslovit právě rodiny s dětmi, proto jsme do toho šli, i když další herna nebyla naší prioritou. Vrací se k nám návštěvníci, kteří byli zvyklí chodit do předchozí ho parku a jsou mile překvapení, co jsme z prostoru dokázali udělat. Po předchozím nájemci tady nezůstalo vůbec nic. Atrakce jsou v tomto oboru na nejvyšší úrovni kvality i zábavnosti. Právě díky probourání obou pater vznikly obří čtyřskluzavky a tobogány, které v ČR nemají obdobu.

Radíte se se svými dětmi?
Ano, stejně jako v našich dalších hernách. Mezitím vyrostly do mladých lidí a díky tomu se v poslední herně objevují i atrakce zaměřené hodně pro mládež – jump aréna, horolezecká stěna, Bumper Balls, multifunkční hřiště na fotbal i basketbal, biliard, stolní tenis, Air Hockey a mnoho dalších. Na své si přijde rodina s úplně malými dětmi, ale i s puberťáky.

Kolik stojí vybavit a provozovat takovou hernu?
Investice je v řádu mnoha miliónů, komerční nájmy jsou, jak víte, v tak obrovských prostorech velmi vysoké. Některé menší projekty v Praze zkrachovaly. V posledních letech se na nás obrací mnoho lidí s nabídkou prostorů nebo i s tím, že by rádi takový projekt udělali ve svém městě. Jsme v tomto velmi otevření a mnoho lidí až takový rozhovor uvede do reality. Pak někteří zkouší nakoupit čínské atrakce, ale ty nemají dlouhou životnost a jsou životu nebezpečné. Každý návštěvník takového centra by měl vyžadovat od provozovatele bezpečnostní certifikáty, aby mohl své ratolesti bezstarostně do atrakcí vypustit. I u nás se jako na každém hřišti úrazy občas stanou, ale rozhodně to není vinou kvality našich atrakcí, ale spíše nedodržením provozních předpisů.

Byla herna v Praze vaší největší investicí?
Ano, jednoznačně. Každý, kdo si sedne do naší restaurace a ohlédne se, uvidí, že jsme si dali opravdu záležet. Třeba i na výzdobě celého centra.

Které z atrakcí jsou mezi dětmi a dospělými nejoblíbenější?
Když se jich při odchodu ptáme, překřikují se a zazní většinou trampolíny, nafukovací drak, tobogány, adrenalinová skluzavka. Dospělí většinou nejvíce využívají horolezeckou stěnu, multifunkční hřiště a jump arénu. Další oblíbené jsou i herní stoly jako, airhockey, XXL fotbálek, tam většinou najdete rodiče s dětmi pospolu.

Kdo je vaší největší konkurencí?
V Praze je několik menších projektů podobného typu. Ať si každý návštěvník vybere pro sebe to, co mu vyhovuje. My osobně si myslíme, že jsme v ČR nejlepší, největší a poskytujeme nejlepší zábavu pro celou rodinu v oblasti zábavních parků. Celková plocha všech našich parků je 15 000 metrů čtverečních. Rozhodně nepovažujeme za konkurenci menší dětské koutky nebo herny vybavené levnými čínskými atrakcemi a automaty na různá lákadla pro děti. Náš koncept je jiný, sportovně založený a zákazník to určitě po návštěvě u nás ocení.

Jaké jsou nejoblíbenější akce Vašich parků?
Jednoznačně narozeninové oslavy. Velkou prioritou jsou pro nás také pravidelné programy pro děti i dospělé, jako jsou tvořivé dílny, soutěže, Nocování pro děti v atrakcích a Večery pro dospělé. Oblíbené jsou také třídenní akce během léta 3v1. 
Pojďme k zákazníkům.

S jakými stížnostmi se potýkáte nejčastěji? Za co Vás naopak chválí?
Před návštěvou občas zákazník zpochybňuje cenovou politiku. Po pobytu u nás jsou však tyto pochybnosti pryč. Když se porovná poměr cena - výkon, každý uzná, že cena je více než přijatelná. Stejné peníze, které u nás rodina za celý den plný sportu a zábavy nechá, utratí na Matějské pouti nejpozději za půl hodiny.

Zlín, Brno, Hradec Králové a teď Praha. Máte hodně cestování. Co na to vaše rodina?
Všechny zábavní parky jsou v podstatě jeden velký rodinný podnik. V parcích pracují v různých městech skoro všichni rodinní příslušníci. Já, manželka, sestra, její manžel, můj synovec, dcera, bratranec s celou rodinou. Samozřejmě k tomu všemu patří ohromná porce tolerance, ale bereme tyto projekty jako naše další děti a tak se k nim také snažíme chovat.

Jak vás tak poslouchám, neberete to jen jako obživu, práce vás naplňuje. 
Jsme rádi, že u nás rodiny řádí společně. V dnešní uspěchané době je velmi vzácné vyšetřit si čas a věnovat ho plně dětem. My chceme být takovým místem, kde i rodiče nechají pracovní povinnosti za dveřmi a vrátí se spolu s dětmi do svých dětských let. Pomáhá to budovat a upevňovat vztahy mezi rodiči a dětmi. Taky podporujeme projekty, které mají smysl. Stáli jsme u zrodu školy budované v Indii, každý park vlastní své adoptivní dítě a přispívá charitě. Vždy rádi podpoříme mladé a nadějné studenty, sportovce. Založili jsme nadaci, která se právě těmto aktivitám věnuje. Pravidelně v našich prostorách pořádáme akce pro organizace jako je Handicap, Naděje, Educo, akce pro dětské domovy nebo zrakově a sluchově postižené.

Markéta Smílková

Rozhovor k výročí 10 let na webu denik.cz

Co Vás přivedlo k tomu otevřít si první velkou hernu pro děti?

Velkou část našeho rodinného a pracovního života jsme strávili v Německu. Tady jsme s rodinou poprvé navštívili krytou zábavní halu pro děti. Ten nápad se nám velmi zalíbil a byl jedním z rozhodujících faktorů při našem návratu do České republiky. Mimochodem s majiteli této německé haly se dodnes přátelíme a předáváme si pracovní zkušenosti. U zrodu našich parků jsme stáli s manželem, ale také s kamarády, bez jejich opory by tento projekt nikdy nevznikl.

Ač rodilí Zlíňáci, první hernu Bongo jste otevřeli v Brně. Proč ne ve Zlíně?

Ikdyž jsme hledali vhodné místo pro naši první halu právě ve Zlíně, Brno bylo v nabídce volných a vhodných prostor rychlejší. A tak se stalo, že se v roce 2008 otevřelo Bongo Brno a současně se již vyřizovalo vše potřebné pro stavbu úplně nové haly Galaxie ve Zlíně. Podařilo se získat pozemek ve výborné lokalitě Sportovního areálu Vršava u cyklostezky. Od prvního nápadu až po otevření uběhly 3 roky.

A jak se daří Galaxii, nyní můžete bilancovat těch uplynulých 10 let

Galaxie funguje a musíme říct, že se jí daří dobře. Podařilo se skloubit jedinečný koncept zábavního parku, restaurace a hotelu s wellness. Někteří zákazníci nás vyhledávají jen kvůli zábavě svých ratolestí, ale spousta se jich vrací právě kvůli kvalitním službám v hotelu a wellness. Dobře se tyto služby doplňují kvalitní kuchyní. V poslední době je trend žít zdravě a tomu neodmyslitelně patří pohyb a zdravé jídlo. A to u nás naši zákazníci nacházejí.

Jak bude Galaxie oslavovat své narozeniny?

Chystáme narozeninovou oslavu na 19.10.2019. Moderovat, žonglovat a kouzlit bude kejklíř PUPA, děti budou soutěžit, mohou vyzkoušet virtuální realitu. Doprovodným programem bude oblíbené malování na obličej a bohatá tombola. Vyhlášen bude nejvěrnější návštěvník Galaxie, nejčastěji slavící narozeninový oslavenec. Pozvaní jsou vzácní hosté, spolupracovníci a lidé s našim projektem spjatí. Na závěr oslavy se zakrojí obří narozeninový dort, který by měl vystačit pro všechny malé a větší návštěvníky.

Kolik parků provozujete nyní?

Celkem čtyři. Celková plocha všech našich parků je 15 0002m. Po Galaxii a Bongu na sebe dlouho nenechal čekat Hradec Králové s hernou Tongo. Posledním místem je pražská TOBOGA, která vznikla před třemi lety. To slovo je složenina našich stávajích parků TOngo, BOngo a GAlaxie. Jako název je to příhodné, jelikož přes dvě patra vedou obří tobogány. Vůbec názvy a náměty našich parků by vydaly na jednu celou knihu, mnohdy to byly hovory až do rána a padaly neuvěřitelné nápady a příběhy. Každý park má nějakou přidanou hodnotu a hlavním důvodem, že se daří je především to, že se o ně staráme a snažíme se to dělat dobře. Nešlo by to ovšem bez dobrých zaměstnanců, kterými jsou z větší části v každém městě rodinní příslušníci. Vsadili jsme na dobré lidi a také na kvalitu a bezpečnost.

Kdo vybíral, jaké atrakce v Galaxii budou?

Při výběru herních prvků hrály roli naše tři děti, které, mezitím vyrostly, a i díky tomu se v herně postupně objevují i atrakce zaměřené hodně pro mládež – jump aréna, horolezecká stěna, multifunkční hřiště na fotbal i basketbal, biliard, stolní tenis, airhockey… Na své si přijde rodina s úplně malými dětmi, ale i s puberťáky a i samotní dospěláci.

Které z atrakcí jsou mezi dětmi a dospělými nejoblíbenější?

Tak to je jednoznačné, děti, kterých se ptáme, při odchodu se překřikují a zazní většinou trampolíny, raketoplán, tobogány, adrenalinová skluzavka. Dospělí většinou nejvíce využívají horolezeckou stěnu, skluzavky – které, když se nastříkají speciálním postřikem, tak už na nich nejedete, ale přímo letíte. Další oblíbené jsou i herní stoly jako je multifunkční hřiště, airhockey, xxl fotbálek – tam většinou najdete rodiče s dětmi pospolu. Velmi oblíbený je na Večerech pro dospělé puding – což je skákací hrad, na němž se dají dělat například i salta.

Co bylo Vaším cílem při budování a provozu těchto parků?

Jsme rádi, že můžeme přispět k radosti a zábavě dětí, že u nás rodiny řádí společně. V dnešní uspěchané době je velmi vzácné vyšetřit si čas a věnovat ho plně dětem. My chceme být takovým místem, kde i rodiče nechají pracovní povinnosti za dveřmi a vrátí se spolu s dětmi do svých dětských let. Volné řádění, doplněné pěkným tvořením, soutěžením – to vše pomůže budovat a upevňovat vztahy mezi rodiči a dětmi. To je jeden důvod. A dalším je podpora projektů, které mají smysl. Z našich zdrojů podporujeme několik charitativních organizací. Stáli jsme u zrodu školy budované v Indii. Každý park vlastní své adoptivní dítě a přispívá Charitě. Vždy rádi podpoříme mladé a nadějné studenty, sportovce. Založili jsme nadaci, která se právě těmto aktivitám věnuje. Pravidelně v našich prostorách pořádáme akce pro organizace jako je Handicap, Naděje, Educo, pro dětské domovy nebo zrakově a sluchově postižené.

Kdo je vaší největší konkurencí?

Řekla bych, že podobných zařízení našeho typu není až zas tolik a pokud se vyskytují ve městě vdzáleném 50 km, už moc konkurence nejsou. Nepovažujeme za konkurenci ani menší dětské koutky nebo herny vybevené čínskými atrakcemi a automaty na různá lákadla pro děti. Náš koncept je jiný a zákazník to hned pozná! Naopak, každý, kdo vsází na bezpečné dětské atrakce, o projekt se stará, není mu jedno názor zákazníka a prostředky pak smysluplně investuje, je náš konkurent, ale nezbývá než mu fandit.

Jaké jsou nejoblíbenější akce Vašich parků?

Velkou prioritou jsou pro nás oslavy narozenin dětí, také pravidelné programy pro děti i dospělé, jako jsou tvořivé dílny, soutěže, Nocování pro děti v atrakcích a Večery pro dospělé. Oblíbené jsou také tábory nebo třídenní akce během léta 3v1.

S jakými stížnostmi se potýkáte nejčastěji?

Před návštěvou občas zákazník zpochybňuje cenovou politiku. Po pobytu u nás jsou však tyto pochybnosti pryč. Když se porovná poměr cena - výkon, každý uzná, že cena je více než přijatelná. Stejné peníze, které u nás rodina za celý den plný sportu a zábavy nechá, utratí na Matějské pouti nejpozději za půl hodiny.

Je ještě kam se vyvíjet?

Stále sledujeme trendy v oblasti trávení volného času u nás i ve světě. Máme připravený úplně nový indoorový koncept, který bude v České republice opět unikátní. V současné době pro něj hledáme vhodnou lokalitu i místo.

Rozhovor připravila Jana Valášková, manažerka Galaxie ve Zlíně

Galaxie vítá miliontého návštěvníka - Zlínský deník.cz

Myšlenka vybudovat zábavní park pro děti se zrodila v roce 2005. Manželé Tomáš a Jana Valáškovi, kteří v tu dobu žili v Německu, hledali smysl, pro který by stálo zato opustit život v zahraničí a vrátit se do rodného Zlína. Jedním z hlavních důvodů, proč se nakonec rozhodli k návratu, byla rodina a přátele, ale hned jako další dobrý důvod se naskytl projekt, který v tu dobu v České republice neměl obdoby. Krytá obří herna plná bezpečných atrakcí nejen pro děti, ale i pro dospělé.

Co Vás přivedlo k tomu otevřít si hernu pro děti?

Velkou část života jsme strávili v Německu. Tam jsme poprvé navštívili krytou zábavní halu pro děti. Ten nápad se nám velmi zalíbil a byl jedním z rozhodujících faktorů při našem návratu do Česka. Mimochodem s majiteli německé haly se dodnes přátelíme a předáváme si zkušenosti. U zrodu našich parků jsme stáli s manželem, ale také s kamarády, bez jejich opory by tento projekt nikdy nevznikl.

Galaxie slaví 10 let - Zlín.cz

Galaxie je rodinný zábavní park, za jehož vznikem stojí a jeho provozování se věnují manželé Tomáš a Jana Valáškovi. Zlíňané mají k dispozici už deset let unikátní projekt, který nabízí spojení zábavy, relaxace, wellness i ubytování, který je navíc doplněn skvělou restaurací. To vše pod jednou střechou a za každého počasí.

Co Vás přivedlo k tomu otevřít si první velkou hernu pro děti?

Velkou část našeho rodinného a pracovního života jsme strávili v Německu. Tady jsme s rodinou poprvé navštívili krytou zábavní halu pro děti. Ten nápad se nám velmi zalíbil a byl jedním z rozhodujících faktorů při našem návratu do České republiky. Mimochodem s majiteli této německé haly se dodnes přátelíme a předáváme si pracovní zkušenosti. U zrodu našich parků jsme stáli s manželem, ale také s kamarády, bez jejich opory by tento projekt nikdy nevznikl.

Ač rodilí Zlíňáci, první hernu Bongo jste otevřeli v Brně. Proč ne ve Zlíně?

Ikdyž jsme hledali vhodné místo pro naši první halu právě ve Zlíně, Brno bylo v nabídce volných a vhodných prostor rychlejší. A tak se stalo, že se v roce 2008 otevřelo Bongo Brno a současně se již vyřizovalo vše potřebné pro stavbu úplně nové haly Galaxie ve Zlíně. Podařilo se získat pozemek ve výborné lokalitě Sportovního areálu Vršava u cyklostezky. Od prvního nápadu až po otevření uběhly 3 roky.

A jak se daří Galaxii, nyní můžete bilancovat těch uplynulých 10 let

Galaxie funguje a musíme říct, že se jí daří dobře. Podařilo se skloubit jedinečný koncept zábavního parku, restaurace a hotelu s wellness. Někteří zákazníci nás vyhledávají jen kvůli zábavě svých ratolestí, ale spousta se jich vrací právě kvůli kvalitním službám v hotelu a wellness. Dobře se tyto služby doplňují kvalitní kuchyní. V poslední době je trend žít zdravě a tomu neodmyslitelně patří pohyb a zdravé jídlo. A to u nás naši zákazníci nacházejí.

Jak bude Galaxie oslavovat své narozeniny?

Chystáme narozeninovou oslavu na 19.10.2019. Moderovat, žonglovat a kouzlit bude kejklíř PUPA, děti budou soutěžit, mohou vyzkoušet virtuální realitu. Doprovodným programem bude oblíbené malování na obličej a bohatá tombola. Vyhlášen bude nejvěrnější návštěvník Galaxie, nejčastěji slavící narozeninový oslavenec. Pozvaní jsou vzácní hosté, spolupracovníci a lidé s našim projektem spjatí. Na závěr oslavy se zakrojí obří narozeninový dort, který by měl vystačit pro všechny malé a větší návštěvníky.

Kontakt

Zobrazit mapu

objednávky narozenin
+420 777 050 776

recepce 
+420 571 118 980

rezervace, hotel, wellness
+420 571 118 983

mobil
+420 777 804 488

stížnosti, pochvaly a další
+420 777 204 321

[javascript protected email address]
[javascript protected email address]
[javascript protected email address]
Fryštácká 679
Zlín